Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Dotacja z Urzędu Marszałkowskiego na zagospodarowanie wsi Jaroszów.

Dotacja z Urzędu Marszałkowskiego na zagospodarowanie wsi Jaroszów.

Gmina Żarki otrzyma 20 tys. zł w V edycji konkursu Przedsięwzięć Odnowy Wsi Województwa Śląskiego na projekt pt. Zagospodarowanie centrum wsi Jaroszów – budowa altany wraz z infrastrukturą towarzyszącą.”


W czerwcu gmina Żarki wystartowała w konkursie z wnioskiem dla Jaroszowa, była to już druga edycja tego konkursu w tym roku.  W pierwszej 20 tys. zł otrzymała miejscowość Przybynów na budowę placu zabaw. To zadanie jest w trakcji realizacji.

- Aktywność mieszkańców Jaroszowa jest jedną z największych na terenie gminy – informuje burmistrz Klemens Podlejski.- Doprowadziła do opracowania Planu Odnowy Wsi, w którym jednym z najważniejszych zadań do wykonania jest zagospodarowanie centrum wsi.

W ramach zadania przewidziano zagospodarowanie centrum wsi Jaroszów. Wzniesiona zostanie altana o konstrukcji drewnianej z tarasem, idealna jako letnia scena i miejsce spotkań dla mieszkańców i letników, stanie się ona także miejscem podejmowania nowych działań na rzecz rozwoju społeczności lokalnej. Altana stanie się centrum animacji kulturalnej. Wokół altany ustawione zostanie drewniane, niskie ogrodzenie, które ładnie podkreśli  istnienie przestrzeni publicznej. Na fragmencie działki zostanie wydzielona zielona strefa zagospodarowana poprzez wprowadzenie roślinność, kwiatów, elementów małej architektury – ławek. Powstanie także krąg kamienny do organizowania wspólnych ognisk. Realizacja całego zadania wpłynie na poprawę wizerunku wsi. Nowo zagospodarowany teren będzie ogólnodostępny.
Koszt zadania 40 tys. zł, z czego 20 tys. pochodzi z dotacji z Urzędu Marszałkowskiego,10 tys. zł radni miejscy zagwarantowali w budżecie, a kolejne 10 tys. zobowiązali się wypracować mieszkańcy Jaroszowa w formie pracy społecznej.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

05

SIE

2008

1135

razy

czytano