Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Żłobek i basen. Starania o dotacje.

Żłobek i basen. Starania o dotacje.

Gmina Żarki stara się o dofinansowanie na realizację dwóch bardzo ważnych dla mieszkańców przedsięwzięć. Pierwsze z nich to utworzenie Klubu Dziecięcego czyli miejsca opieki nad dziećmi do lat 3, drugie to przebudowa niecki basenowej przy ul. Wierzbowej wraz z atrakcyjnym zagospodarowaniem terenu wokół kąpieliska. Wnioski o dotacje zostały złożone w Urzędzie Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Gmina Żarki zawnioskowała o dofinansowanie w kwocie  381 386,25 zł (90%) na ”Utworzenie Klubu Dziecięcego w Żarkach” w budynku gimnazjum. Cały koszt realizacji zadania wynosił będzie 423 762,50zł. Realizacja projektu przewidziana została na okres od 01.09.2018r. do 31.07.2020 r. Klub zostanie przystosowany dla minimum 5 dzieci w każdym roku funkcjonowania. Projekt skierowany będzie do rodziców opiekujących się  dziećmi do 3 lat, którzy chcą powrócić na rynek pracy. 

Drugi wniosek złożony do Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach na zadanie zakłada ”Rewitalizację obszaru rekreacji przy ul. Wierzbowej w Żarkach Gmina Żarki”. Koszty zadania obejmować będą przebudowę niecki basenowej wraz z otoczeniem oraz budowę ścieżki rowerowej. Całkowita wartość zadania: 2 664 510, 00zł. Dofinansowanie o które wnioskuje Gmina to 85 proc. wartości zadania.

- Obydwa projekty startują w konkursach o unijne dofinansowanie – wyjaśnia burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.Rozstrzygnięcia w tym zakresie możemy się spodziewać za kilka miesięcy.

(fot. Dominika Horoszko)

13

LIS

2017

1194

razy

czytano