środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Choinka z kokardami

Strona główna » Aktualności » Choinka z kokardami

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 9 grudnia 2017 r.  obok Domu Kultury w Żarkach uroczyście rozbłysła piękna choinka. Uroczyste rozświetlenie odbyło się przy akompaniamencie zespołu Jura Brass Band, który zagrał świąteczne utwory dla wszystkich zgromadzonych na placu przy Domu Kultury.

Nie zabrakło również spotkania ze Świętym Mikołajem, który asystował przy odliczaniu i częstował cukierkami. Następnie na scenie Domu Kultury w Żarkach zaprezentowane zostało przedstawienie mikołajkowe pt. „Spotkanie zimowe” w wykonaniu aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych z Trzebini. Dodatkową atrakcją, po przedstawieniu był występ Zumba Kids z Positive Energy i uczniów Szkoły Podstawowej w Żarkach, których przygotowała nauczycielka Mariola Pasikowska.

Organizatorem spotkania był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach i Urząd Miasta i Gminy Żarki.

czytano: 568 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-12-18 08:32:45

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5