Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Osoby niepełnosprawne z gminy Żarki na wycieczce w Zakopanym.

Osoby niepełnosprawne z gminy Żarki na wycieczce w Zakopanym.

Już po raz czternasty została zorganizowana wycieczka dla osób niepełnosprawnych z gminy Żarki. Tym razem celem podróży była stolica Tatr – Zakopane i okolice.

W dniach od czwartego do szóstego sierpnia niepełnosprawni wraz z opiekunami zwiedzali   Zakopane, Poronin, pokłonili się Matce Boskiej Gaździnie Podhala  w Ludźmierzu,   zwiedzili dworek Tetmajerów oraz zapalili znicz na grobie księdza profesora Józefa  Tischnera w Łopusznej, odwiedzili także Łagiewniki .W wycieczce udział wzięło 44 osoby w tym 33 osoby niepełnosprawne, pozostałe osoby to pilot, pielęgniarka, opiekunowie. Środki na wyjazd pozyskano z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, od sponsorów Krzysztofa Bernackiego, Danuty Musiał, oo. Paulinów z Leśniowa, Częstochowskiego Banku Żywności.
Środki wydatkował ze swojego budżetu także Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarkach.

- Udział w wycieczce pozwolił osobom niepełnosprawnym czynnie uczestniczyć w życiu społecznym, pokonać własne słabości, obawy, poznać piękne zakątki naszej ojczyzny, choć na chwile zapomnieć o kalectwie – mówi Teresa Kowacka, kierownik MGOPS w Żarkach.


(przygotowała: Teresa Kowacka, fot: archiwum MGOPS Zarki)

14

SIE

2008

1276

razy

czytano