Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Szkolenia nauczycieli z Zespołu Szkół w Żarkach.

Szkolenia nauczycieli z Zespołu Szkół w Żarkach.

Ośmioosobowa grupa nauczycieli z Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach uczestniczyła w szkoleniu Digital Classroom w Rzymie. Wyjazd na szkolenie był możliwy dzięki programowi POWER – Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, który został w pełni sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.  Organizatorem kursu  był pan Ersin Ozseven z Turcji.

Zajęcia w ramach kursu odbywały się codziennie w pięciogodzinnych blokach tematycznych. W kursie uczestniczyły również nauczycielki z Rumunii.  Przed zajęciami wspólnie realizowany był program kulturowy, intensywnie wypełniający nam czas wolny. Celem projektu było:
–    zapewnienie nauczycielom profesjonalnego szkolenia - w jaki sposób mogą włączyć wykorzystanie nowych technologii na swoich zajęciach,
- zapoznanie nauczycieli z bieżącymi trendami IT i sposobem ich wykorzystania do planowania e-lekcji,
- stworzenie możliwości dzielenia się doświadczeniem i wymienienia przykładów dobrej praktyki z nauczycielami  z zagranicy,
- poznanie nowych kultur poprzez uczestnictwo w kursach wspólnie z nauczycielami z innych krajów europejskich,
- nabycie oraz poszerzenie umiejętności językowych,
- wymiana doświadczeń metodycznych,
- wprowadzenie nauczycieli dotychczas nie pracujących metodą projektu w świat projektów międzynarodowych,
- podniesienie prestiżu placówki,
- zapewnienie uczniom dostępu do lekcji realizowanych na najwyższym poziomie, z wykorzystaniem multimediów i elementów e-learningowych.
Wyjazd odbył się w terminie 28.01-04.02.2018 r. Po zrealizowaniu programu kursu, każdy uczestnik otrzymał certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu i dokument Europass Mobilność. Efektem końcowym będzie przygotowanie lekcji pokazowych przy pomocy narzędzi e-learningowych, na które serdecznie zapraszamy.

 

20

MAR

2018

1327

razy

czytano