piątek, 24 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Szkolenia nauczycieli z Zespołu Szkół w Żarkach.

Strona główna » Aktualności » Szkolenia nauczycieli z Zespołu Szkół w Żarkach.

wielkość tekstu:A | A | A

Ośmioosobowa grupa nauczycieli z Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach uczestniczyła w szkoleniu Digital Classroom w Rzymie. Wyjazd na szkolenie był możliwy dzięki programowi POWER – Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, który został w pełni sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.  Organizatorem kursu  był pan Ersin Ozseven z Turcji.

Zajęcia w ramach kursu odbywały się codziennie w pięciogodzinnych blokach tematycznych. W kursie uczestniczyły również nauczycielki z Rumunii.  Przed zajęciami wspólnie realizowany był program kulturowy, intensywnie wypełniający nam czas wolny. Celem projektu było:
–    zapewnienie nauczycielom profesjonalnego szkolenia - w jaki sposób mogą włączyć wykorzystanie nowych technologii na swoich zajęciach,
- zapoznanie nauczycieli z bieżącymi trendami IT i sposobem ich wykorzystania do planowania e-lekcji,
- stworzenie możliwości dzielenia się doświadczeniem i wymienienia przykładów dobrej praktyki z nauczycielami  z zagranicy,
- poznanie nowych kultur poprzez uczestnictwo w kursach wspólnie z nauczycielami z innych krajów europejskich,
- nabycie oraz poszerzenie umiejętności językowych,
- wymiana doświadczeń metodycznych,
- wprowadzenie nauczycieli dotychczas nie pracujących metodą projektu w świat projektów międzynarodowych,
- podniesienie prestiżu placówki,
- zapewnienie uczniom dostępu do lekcji realizowanych na najwyższym poziomie, z wykorzystaniem multimediów i elementów e-learningowych.
Wyjazd odbył się w terminie 28.01-04.02.2018 r. Po zrealizowaniu programu kursu, każdy uczestnik otrzymał certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu i dokument Europass Mobilność. Efektem końcowym będzie przygotowanie lekcji pokazowych przy pomocy narzędzi e-learningowych, na które serdecznie zapraszamy.

 

czytano: 618 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-03-20 09:59:43

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5