Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Dzień Kobiet w SP Jaworznik.

Dzień Kobiet w SP Jaworznik.

W dniu 8 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II    w Jaworzniku odbył się uroczysty, ale nietypowy Dzień Kobiet. Myślą przewodnią było przybliżanie postaci słynnych Polek walczących o niepodległość naszej Ojczyzny.  Uczniowie klas I – VII opracowali i zaprezentowali  podczas apelu najciekawsze informacje dotyczące sławnych Polek tj. Zofia Kossak-Szczucka, św. Faustyna  Kowalska, Helena Modrzejewska, Danuta Siedzikówna, Maria Konopnicka, Irena Sendlerowa,  św. Jadwiga Andegaweńska.

Polska tradycja zna przykłady kobiet podejmujących walkę    w obronie ojczyzny. Do XIX wieku udział kobiet stających z orężem w ręku do walki zdarzał się tylko  w sytuacjach nadzwyczajnych. Popularny był wtedy obraz matki-Polki, która wysyłała w bój swych synów. Jednak to czas pokazał, że poziom akceptacji ról kobiet znacznie wzrósł podczas I wojny światowej  i krótko po jej zakończeniu. Przede wszystkim przyczyniła się do tego praca samych kobiet, które sumiennie, często z narażeniem życia, wykonywały powierzone obowiązki.
Na zakończenie apelu wszystkie kobiety z naszej szkoły zostały  obdarowane kwiatami, o co zadbali chłopcy z opiekunem Samorządu Uczniowskiego.

 

03

KWI

2018

1527

razy

czytano