środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Poradnik młodego patrioty

Strona główna » Aktualności » Poradnik młodego patrioty

wielkość tekstu:A | A | A

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworzniku przeprowadzili Innowacyjną Lekcję Historii zatytułowaną  "Poradnik młodego patrioty". Lekcja odbyła się w dniu 24 kwietnia w MGOK w Żarkach dla uczniów ze szkół z: Zawady, Jaworznika i Przybynowa. Gościem specjalnym był Zespół Folklorystyczny "Jurajskie Igraszki" z Myszkowa, który przybliżył uczniom, jak kiedyś, gdy nie było Internetu, telefonów i komputerów, dzieci bawiły się ze sobą i spędzały czas przy śpiewie i tańcu.

- Cała lekcja miała charakter żartobliwy i nie dawała publiczności chwili na nudę. Poruszano i tłumaczono przez dialog i wierszowane rymy najważniejsze pojęcia związane z Polską. Charakteryzowano Ojczyznę w sposób obrazowy, łatwy i dostępny - informuje Małgorzata Musialik, dyrektor SP w Jaworzniku.

Na koniec lekcji odbył się egzamin dla oglądających. Zdanie polegało na  wspólnym tańcu. Wykonano poloneza.

Wydarzenia w ramach Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918r. pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego.

 

czytano: 421 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-05-04 12:15:13

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10