piątek, 24 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Turniej Rodzinny w Piłce Siatkowej

Strona główna » Aktualności » Turniej Rodzinny w Piłce Siatkowej

wielkość tekstu:A | A | A

Do historii przeszedł II Rodzinny Turniej w Piłce Siatkowej w hali żareckiego gimnazjum. W zawodach wzięli udział uczniowie oraz absolwenci  gimnazjum i szkoły podstawowej wraz z rodzinami. W kategorii rodzic + dziecko wystąpiło osiem drużyn, natomiast w kategorii rodzeństwo aż jedenaście. Stojący na wysokim poziomie turniej zakończył się po kilku godzinach emocjonujących zmagań sportowych.
 

W kategorii rodzic + dziecko kolejność była następująca:
1. Radosław i Norbert Dorobisz
2. Piotr i Daniel Lipiński
3. Grzegorz i Oskar Podlejski
4. Marek i Karol Miśta

W rozgrywkach w tej kategorii wzięli również udział: Aneta ,Wiktor, Piotr i Magdalena Garscy, Ewelina i Wiktoria Szpak, Justyna Surma i Dominika Wieczorek.                                                                                           

Świetnie zaprezentowały się rodzeństwa, a zwyciężyli:                                                                    

1. Kinga i Mateusz Lewandowscy

2. Marta i Dominik Marszałek

3. Ola i Natalia Bernacka

4. Małgosia i Łukasz Balwierz

Pozostali uczestnicy rozgrywek w tej kategorii to: Klaudia i  Kinga Burzyńska, Klaudia i Mateusz Mucha, Dominika i Dariusz Syguła, Laura i Paweł Zamora, Weronika i Oskar Wolscy, Wojtek i Mateusz Morawiec, Paulina i Dominik Kubańscy.
Turniej zorganizowała klasa IID wraz z wychowawcą  Jarosławem Auguścikiem oraz UKS Lider.  Organizatorzy zapewnili uczestnikom sportowych zmagań słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców gimnazjalistów. Dzięki dofinansowaniu  Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żarkach, każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal a najlepsze drużyny statuetki.  
Turniej odbył się w dniu 14 kwietnia. Już dzisiaj zapraszamy na III Turniej w roku 2019.

Przygotowały: Oliwia Bareła, Natalia Bernacka

Fot. Oliwia Bareła Ola Bernacka

 

czytano: 368 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-05-07 14:05:39

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 13