Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Patronka dla gminy

Ojciec Arnold Chrapkowski Generał Zakonu  Św. Pawła Pierwszego Pustelnika poparł propozycję ustanowienia Matki Bożej Leśniowskiej Patronką Gminy Żarki przedstawioną przez Radę Miejską oraz burmistrza Miasta i Gminy Żarki.

Rada Miejska na ostatniej sesji podjęła uchwałę o wyrażeniu woli ustanowienia Matki Bożej Leśniowskiej Patronką Gminy Żarki. – Kult Leśniowskiej Pani ma wielkie znaczenie dla  mieszkańców Gminy Żarki,  a sanktuarium leśniowskie jest najbliższym im miejscem, gdzie znajduje się cenna i ważna w ich życiu Matka Boża – informuje burmistrz Żarek Klemens Podlejski. - Leśniów jest szczególnie drogi sercom mieszkańców Gminy Żarki. Jest również rozpoznawalnym ośrodkiem kultu maryjnego w skali kraju. Od wieków to właśnie mieszkańcy dbali o figurę Matki Bożej Leśniowskiej oraz związany z nią kult.

Propozycja radnych została poparta przez ojców paulinów z Klasztoru Ojców Paulinów w Żarkach Leśniowie W tym tygodniu dotarło do żareckiego magistratu poparcie od generała  zakonu.  Decydująca była współpraca Gminy Żarki z Klasztorem w Leśniowie. „Obfituje ona w dobre owoce dla ludności i pielgrzymów” – czytamy w piśmie. Generał zwrócił uwagę również na fakt, iż „mieszkańcy przyzwyczaili się do stałej obecności i przemożnej opieki  Matki Bożej Leśniowskiej (…). To prawa Leśniów tętni zżyciem i daje życie duchowe miejscowej ludności, gminie, powiatowi, województwu, Polsce”.

Poparcie Generała Zakonu Św. Pawła Pierwszego Pustelnika otwiera drogę do podjęcia dalszych kroków i wystąpienia do Kurii Diecezjalnej w Częstochowie o rozpoczęcie procedury kościelnej w sprawie ustanowienia Matki Bożej Leśniowskiej Patronką Gminy Żarki.  

 

09

PAŹ

2018

860

razy

czytano