poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Place zabaw i strefy aktywności.

Strona główna » Aktualności » Place zabaw i strefy aktywności.

wielkość tekstu:A | A | A

Trzy Otwarte Strefy Aktywności Lokalnych oraz place zabaw w Czatachowie, Wysokiej Lelowskiej, Kotowicach powstaną w tym roku. Na zadania Gmina Żarki pozyskała środki z rządowego programu oraz z Województwa Śląskiego.
Na początku października została podpisana umowa (na fot.) z firmą RAK INVEST Marta Rak z Myszkowa na budowę trzech stref aktywności  – OSA  w Zawadzie przy szkole podstawowej za kwotę - 127 551,00 zł, w Żarkach przy ul. Steinkellera za 145 878,00 zł, w Żarkach przy ul. Częstochowskiej za 122 016,00 zł.

- Były kłopoty ze znalezieniem wykonawcy dla tego zdania. W całej kraju jest realizowanych wiele projektów właśnie z tego zakresu. Gmina Żarki, jak i inne zdobyła dofinasowanie z rządowego programu i budujemy miejsca rekreacji, wypoczynku i integracji – mówi burmistrz Klemens Podlejski. – Kolejne postępowanie przetargowe zakończyło się wyłonieniem wykonawcy.

- Zdobyliśmy również środki na Przedsięwzięcia Inicjatyw Lokalnych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Dzięki temu powstaną:  plac zabaw w Czatachowie, Wysokiej Lelowskiej, Kotowicach – wylicza burmistrz K. Podlejski.

Powstanie plac zabaw w Czatachowie przy świetlicy za 35 531,94  zł. W Kotowicach będą zamontowane urządzenia zabawowe nieopodal boiska za sumę  33 317,94  zł. Natomiast w Wysokiej Lelowskiej przestrzeń zabaw zostanie stworzona przy świetlicy i planuje się na nią wydać 35 531,94  zł.

- Każdy z trzech wymieniony zabaw zostanie dofinansowany kwotą 20 tys. z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Pozostałe kwoty są dokładane z budżetu Gminy Żarki – wyjaśnia burmistrz.

 

czytano: 346 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-10-09 15:46:11

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7