Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Place zabaw i strefy aktywności.

Place zabaw i strefy aktywności.

Trzy Otwarte Strefy Aktywności Lokalnych oraz place zabaw w Czatachowie, Wysokiej Lelowskiej, Kotowicach powstaną w tym roku. Na zadania Gmina Żarki pozyskała środki z rządowego programu oraz z Województwa Śląskiego.
Na początku października została podpisana umowa (na fot.) z firmą RAK INVEST Marta Rak z Myszkowa na budowę trzech stref aktywności  – OSA  w Zawadzie przy szkole podstawowej za kwotę - 127 551,00 zł, w Żarkach przy ul. Steinkellera za 145 878,00 zł, w Żarkach przy ul. Częstochowskiej za 122 016,00 zł.

- Były kłopoty ze znalezieniem wykonawcy dla tego zdania. W całej kraju jest realizowanych wiele projektów właśnie z tego zakresu. Gmina Żarki, jak i inne zdobyła dofinasowanie z rządowego programu i budujemy miejsca rekreacji, wypoczynku i integracji – mówi burmistrz Klemens Podlejski. – Kolejne postępowanie przetargowe zakończyło się wyłonieniem wykonawcy.

- Zdobyliśmy również środki na Przedsięwzięcia Inicjatyw Lokalnych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Dzięki temu powstaną:  plac zabaw w Czatachowie, Wysokiej Lelowskiej, Kotowicach – wylicza burmistrz K. Podlejski.

Powstanie plac zabaw w Czatachowie przy świetlicy za 35 531,94  zł. W Kotowicach będą zamontowane urządzenia zabawowe nieopodal boiska za sumę  33 317,94  zł. Natomiast w Wysokiej Lelowskiej przestrzeń zabaw zostanie stworzona przy świetlicy i planuje się na nią wydać 35 531,94  zł.

- Każdy z trzech wymieniony zabaw zostanie dofinansowany kwotą 20 tys. z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Pozostałe kwoty są dokładane z budżetu Gminy Żarki – wyjaśnia burmistrz.

 

09

PAŹ

2018

999

razy

czytano