Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Stodoły zagrają w filmie Lecha Majewskiego.

Stodoły zagrają w filmie Lecha Majewskiego.

W związku z realizacją filmu artystycznego Lecha Majewskiego pt. ”Młyn i krzyż” producenci filmu zwrócili się z prośbą o możliwość wykorzystania scenerii ulic wokół żareckiego jarmarku, a dokładnie terenu przy stodołach. Zdjęcia odbędą się w dniu 14 października.

Film powstaje w koprodukcji z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej oraz Telewizją Polską. Zdjęcia do filmu będą realizowane w wielu miejscach w Polsce m.in. w Olsztynie, Tarnowie, Dębinie oraz w Skansenie w Chorzowie.

„Film ten jest inspirowany obrazem Petera Bruegela „Droga Krzyżowa”, tło obrazu zostanie niezmienione, natomiast wszystkie postacie, zwierzęta zostaną filmowo dodane. Jest to innowacyjne przedsięwzięcie, gdzie będzie sporo efektów komputerowych w 3D. Projekt ten ma poparcie abp Damiana Zimonia” – czytamy w liście od Angelus Silesius Stowarzyszenia Twórców i Mecenasów Kultury i Nauki.

- Plac zostanie użyczony bezpłatnie, bo o to prosili producenci filmu. W zamian w napisach końcowych filmu zostaną umieszczone podziękowania dla gminy Żarki. Przyczyni się to z pewnością do promocji naszej gminy- informuje burmistrz Klemens Podlejski.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

08

PAŹ

2008

1057

razy

czytano