niedziela, 15 września 2019 r.
imieniny obchodzą: Albin, Lolita
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Prolog na jurajskich ścieżkach

Strona główna » Aktualności » Prolog na jurajskich ścieżkach

wielkość tekstu:A | A | A

Marius Jonuska z Liwy był pierwszym zawodnikiem, który wyruszył na trasę w dniu 17 maja w ramach Międzynarodowego   Wyścigu Kolarskiego „SZLAKAMI JURY” 2019”.  Prolog zorganizowano na jurajskich ścieżkach na odcinku między Przewodziszowicami i Czatachową. Dokładnie 300 zawodników mierzy się z jurajskimi przewyższeniami.  - Są zawodnicy z 12 państw. Frekwencja i pogoda dopisały -  mówi Andrzej Chmurzewski, prezes Błękitnych Koziegłowy.
Wyścig przyciągnął kolarzy m.in. Niemiec, Łowty, Litwy, Estonii, Słowacji, Czech, Rosji, Mołdawii, Gruzji, Białorusi. Reprezentowanych jest pięć drużyn narodowych.
W piątek (17.05.) zawodnicy rywalizują w ramach prologu na jurajskich ścieżkach.  Wyścig potrwa do niedzieli. Obywa się na terenach gmin: Żarki, Włodowice, Kroczyce, Niegowa.  Mogą być utrudnienia drogowe szczegóły pod adresem: https://www.umigzarki.pl/aktualnosci/4850

czytano: 706 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-05-17 15:03:41

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6