czwartek, 12 grudnia 2019 r.
imieniny obchodzą: Aleksandra, Dagmara
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Jura na dwóch kółkach

Strona główna » Aktualności » Jura na dwóch kółkach

wielkość tekstu:A | A | A

Ponad 800 zawodników wzięło udział w jurajskiej edycji Bike Atelier MTB Maraton w Żarkach. Trzy gminy  Żarki,  Niegowa, Janów po raz kolejny zaprosiły amatorów dwóch kółek. Start i meta zlokalizowano na terenie Turystycznej Frajdy w Leśniowie. Zawody i miasteczko rowerowe cieszyło się dużą popularnością. - W Żarkach rozegrano siódmy wyścig sezonu 2019. Zawodników ucieszyła urozmaicona trasa,  a  mnie bardzo wysoka frekwencja – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Wyniki są dostępne pod adresem: https://bikeateliermaraton.pl/zarki-niegowa-janow-wyniki-2019,65681.html?fbclid=IwAR3pWWsM8QpwNzG9XRzms_8xofsVppk4WQ5sDY72hIcvjizwp4mkub9X5gk

 

czytano: 195 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-07-19 11:09:56

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 13