czwartek, 29 października 2020 r.
imieniny obchodzą: Angela, Przemysław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Dawna Łaźnia pełna smaków

Strona główna » Aktualności » Dawna Łaźnia pełna smaków

wielkość tekstu:A | A | A

Burger z wołowiną, naleśniki z avocado i zupa dnia to największe hity Restobaru Dawna Łaźnia otwartego w jurajskim miasteczku Żarki. Atutem miejsca jest samo centrum coraz mocniej rozwiniętego regionu turystyki. Również ogródek piwny, a w nim jurajskie,  lokalne piwa, może być przystankiem na jurajskim szlaku. W Dawnej Łaźni, istnieje możliwość organizacji przyjęcia okolicznościowego do 20 osób.

Restobar mieści się w budynku vis a vis Domu Kultury w Żarkach. – Przedtem była tu biblioteka, jeszcze wcześniej łaźnia  - informuje Renata Szczepańczyk. Historię tego miejsca i historię miasteczka można z resztą zobaczyć na archiwalnych zdjęciach, które zdobią ściany nowego lokalu. – Zależało nam na klimatycznym wnętrzu. Mam nadzieję, że naszym gościom spodoba się ten wystrój – zaprasza R. Szczepańczyk.

W menu znalazły się burgery, również wege. Są naleśniki wytrawne i na słodko. Można spróbować dań mięsnych. W planach jest wprowadzenie deserów. Pyszna kawa i lampka wina uprzyjemni chwilę dla wszystkich pragnących wytchnienia.

W Dawnej Łaźni przygotowano 40 miejsc wewnątrz restauracji. Na zewnątrz w ogródku może wygodnie usiąść do 30 gości. W planach na jesień jest organizacja wieczorów muzycznych.

- Chętnie podejmiemy się organizacji przyjęć okolicznościowych do 20 osób według ustalonego menu – informuje właścicielka.


Info:
Restobar Dawna Łaźnia
ul. Moniuszki 1, 42-310 Żarki
Tel. 530 091 835
Polub na Fb: https://www.facebook.com/Dawna-%C5%82a%C5%BAnia-restobar-105876967858847/

Godziny otwarcia:
pon. 13.00 – 22.00
wt., śr., czw., niedz. - 11.00 - 22.00
pt., sob. -  11:00 -23.00

 

 

czytano: 1315 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2020-07-10 08:34:02

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6