niedziela, 11 kwietnia 2021 r.
imieniny obchodzą: Filip, Izolda
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Umowa podpisana.

Strona główna » Aktualności » Umowa podpisana.

wielkość tekstu:A | A | A

Umowa na trasę rowerową o długości ponad 10 kilometrów miedzy Żarkami, a Olsztynem podpisana! Zadanie zrealizują dwie firmy Larix S.J. i Hucz Sp. z o.o. Współpraca gmin Olsztyn i Żarki oraz dofinasowanie unijne i środki własne sprawiają, iż w ciągu dwóch lat powstanie nowa droga rowerowego wraz z miejscami do odpoczynku na odcinku: Zrębice, Krasawa – w gminie Olsztyn (5,6 km); Suliszowice, Jaroszów – w gminie Żarki (4,6 km). Inwestycja ma znaczenie w zakresie transportu, turystyki i bezpieczeństwa. W najkrótszy możliwy sposób połączy obie gminy i ich atrakcje.
W przetargu organizowanym przez lidera projektu – Gminę Olsztyn wyłoniono dwóch wykonawców. Przedstawiciele firm i samorządów podpisali umowy (2.12.) w sali sesyjnej UG w Olsztynie. Na jednym dokumencie podpisy złożyli: Burmistrz Żarek Klemens Podlejski oraz prokurent spółki Hucz Robert Hucz. Na drugiej umowie wójt Olsztyna Tomasz Kucharski i prezes Larix Kajetan Sowa. Samorząd Gminy Żarki reprezntowała również radna Jolanta Cichoń z Suliszowic oraz skarbnik Dorota Mucha.
Gminy wystartowały w konkursie unijnym organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Samorządowcy pozyskali pieniądze w ramach RPO WSL 2014-2020 z poddziałania 4.5.3. – Niskoemisyjny Transport Miejski oraz Efektywne Oświetlenie.

czytano: 1407 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2020-12-02 17:15:30

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7