Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Umowa podpisana.

Umowa na trasę rowerową o długości ponad 10 kilometrów miedzy Żarkami, a Olsztynem podpisana! Zadanie zrealizują dwie firmy Larix S.J. i Hucz Sp. z o.o. Współpraca gmin Olsztyn i Żarki oraz dofinasowanie unijne i środki własne sprawiają, iż w ciągu dwóch lat powstanie nowa droga rowerowego wraz z miejscami do odpoczynku na odcinku: Zrębice, Krasawa – w gminie Olsztyn (5,6 km); Suliszowice, Jaroszów – w gminie Żarki (4,6 km). Inwestycja ma znaczenie w zakresie transportu, turystyki i bezpieczeństwa. W najkrótszy możliwy sposób połączy obie gminy i ich atrakcje.
W przetargu organizowanym przez lidera projektu – Gminę Olsztyn wyłoniono dwóch wykonawców. Przedstawiciele firm i samorządów podpisali umowy (2.12.) w sali sesyjnej UG w Olsztynie. Na jednym dokumencie podpisy złożyli: Burmistrz Żarek Klemens Podlejski oraz prokurent spółki Hucz Robert Hucz. Na drugiej umowie wójt Olsztyna Tomasz Kucharski i prezes Larix Kajetan Sowa. Samorząd Gminy Żarki reprezntowała również radna Jolanta Cichoń z Suliszowic oraz skarbnik Dorota Mucha.
Gminy wystartowały w konkursie unijnym organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Samorządowcy pozyskali pieniądze w ramach RPO WSL 2014-2020 z poddziałania 4.5.3. – Niskoemisyjny Transport Miejski oraz Efektywne Oświetlenie.

02

GRU

2020

1835

razy

czytano