piątek, 23 lipca 2021 r.
imieniny obchodzą: Sława, Sławosz
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Basen otwarty.

Strona główna » Aktualności » Basen otwarty.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 26 czerwca 2021 roku dokonano otwarcia basenu kąpielowego w Żarkach po rewitalizacji.  - Największa niecka basenowa w okolicy, plaża, urokliwe położenie nieopodal lasu sosnowego, zapewniona opieka ratowników plus infrastruktura  gastronomiczna, sportowa oraz rekreacyjna sprawiają, że miejsce przyciąga rzesze mieszkańców powiatu i turystów – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki.

Inwestycja została sfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 20014-2020 oraz środków Gminy Żarki. W terminie do 26 sierpnia 2021 jest zapewniona opieka ratowników w godzinach od 11.00 do 19.00.
Basen z terenem przyległym zyskały nowy wygląd dzięki finansowaniu Wykonano:
- nieckę basenu (2 684,0 mkw) dla pływających i brodzik 50 cm
- deptak z elementami: latarnie parkowe, ławki, kosze
- pomost do skakania
- miejsce do palenia ogniska i grillowania.
- parking wraz ze zjazdem z ul. Wierzbowej
- ścieżka asfaltowa, szer. 3 m - ul. Wierzbowa do ul. Sosnowej

Film z otwarcia basenu:  https://www.youtube.com/watch?v=aqWuXzp68N4
 

UWAGA! W dniu 5 lipca odbędzie się czyszczenie basenu kąpielowego w Żarkach - w związku z tym na poniedziałek zaplanowano przerwę techniczną w funkcjonowaniu basenu.
 

czytano: 472 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2021-06-29 15:23:10

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6