Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Dofinansowanie na rozbudowę ośrodka zdrowia w Żarkach.

Dofinansowanie na rozbudowę ośrodka zdrowia w Żarkach.

W dniu 5 stycznia na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego ukazała się lista projektów zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach środków unijnych z zakresu Zdrowia i Rekreacji. Projekt pt. Aktywne Centrum Zdrowia – Przebudowa i rozbudowa Gminnego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Żarkach znalazła się na czwartej pozycji i została przewidziana do dofinansowania w zakresie 85 procent wartości zadania.

W dniu 30 grudnia 2008 r. Zarząd Województwa Śląskiego podjął uchwałę w sprawie dokonania przez Zarząd wyboru projektów do dofinansowania oraz przyjęcia listy rezerwowej w ramach Priorytetu IX Zdrowie i rekreacja, działania 9.2 Infrastruktura lecznictwa otwartego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Gmina Żarki złożyła do tego działania jeden wniosek w maju 2008 roku. W dniu 5 stycznia na stronie Urzędu Marszałkowskiego ukazała się ostateczna lista 31 projektów zakwalifikowanych do dofinansowania wśród małych gmin.

Z powiatu myszkowskiego zakwalifikowano trzy projekty: z Myszkowa (remont przychodni) z Poraja (zakup wyposażenia) i najwyżej oceniony wniosek z Żarek. Przebudowa i modernizacja SSP ZOZ w Żarkach obejmie budynek przy ul. Kościuszki. Koszt inwestycji

1 870 000 zł, wartość dofinansowania: 1 557 710 zł (83,30%), Budżet Gmina Żarki: 312 290 zł  (16,70%).

- To dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Żarki na początku nowego roku – ocenia burmistrz Klemens Podlejski. – Bardzo się cieszymy z tej inwestycji, która będzie rozpoczęta w tym roku.

W ramach zadania planuje się przebudować i rozbudować budynek ośrodka zdrowia przy ul. Kościuszki oraz uzupełnić sprzęt medyczny. Obecnie przy ul. Kościuszki działa przychodnia dziecięca. Po rozbudowie planuje się tutaj także umieścić przychodnię dla osób dorosłych, której siedziba mieści się przy ul. Myszkowskiej. Projekt obejmuje nie tylko przebudowę, ale i zakup wyposażenia poprawiającego jakość świadczonych usług medycznych Ośrodek zdrowia będzie dysponował nowoczesnym sprzętem medycznym jak np.: perymetr, lampa UVB dwumodułowa. Planowany remont obejmie: przebudowę pomieszczeń wewnętrznych, wymianę instalacji grzewczej, wod-kan, elektryczną,  elewacje wewnętrzną i zewnętrzną, ocieplenia, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana pokrycia dachowego, dobudowę pomieszczeń wewnątrz dziedzińca.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

06

STY

2009

1221

razy

czytano