Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Święta czekolada prosto z Leśniowa

Święta czekolada prosto z Leśniowa

Na razie jest w sześciu gatunkach. Ma promować leśniowskie sanktuarium wśród pielgrzymów.

Czekolady dołączyły do Ciasteczek Leśniowskich. Paulińska jest po prostu mleczna, Klasztorna - z bakaliami i jabłkiem, Czekolada Mnicha - gorzka, 70-procentowa, Rodzinna - z migdałami i malinami, Przeorska - mleczna z laskowymi orzechami, a Żarecka - gorzka z orzechami laskowymi i pomarańczą.

- Gdy okazało się, że nasze Ciasteczka Leśniowskie są witane przez pielgrzymów wręcz entuzjastycznie, pomyśleliśmy, że przydałaby się też leśniowska czekolada - opowiada przeor paulińskiego klasztoru w Leśniowie o. Zbigniew Ptak. - To sposób, by rozsławiać nasze sanktuarium - uważa. - Nie wszyscy ludzie odwiedzając święte miejsca, chcą w nich na pamiątkę kupować dewocjonalia. Co innego taka czekolada. Kupią, zawiozą do domu, pokażą znajomym, a ci się zainteresują i też do nas przyjadą.

Po to, by łatwiej trafili, wewnętrzna strona opakowania to mapka dojazdu.

Wyprodukowanie specjalnej czekolady okazało się nie takie proste. Paulini chcieli, by już na pierwszy rzut oka było widać, że to szczególny produkt, związany z Leśniowem. Znane firmy godziły się jedynie, by na drugiej stronie opakowania była mała notka, że czekoladę zrobiono dla sanktuarium. Tylko producent z Bydgoszczy zgodził się na takie opakowanie, jakie dla Leśniowa zaprojektowała znana firma.

W przygotowaniu są kolejne dwa gatunki leśniowskiej czekolady: biała, czyli Anielska oraz Postna, bez cukru, dla diabetyków. Ponieważ to produkt unikatowy, produkowany w niewielkich ilościach, czekolada z Leśniowa tania nie jest. Za tabliczkę trzeba zapłacić 5 zł. W ciągu tygodnia w klasztorze sprzedano jednak już ok. 3 tys. sztuk.


Źródło: Gazeta Wyborcza Częstochowa
http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,6705909,Swieta_czekolada_prosto_z_Lesniowa.html

12

CZE

2009

1049

razy

czytano