Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

KUPIECKI SĄSIEK W ŻARECKIEJ STODOLE 9 CZERWCA (SOBOTA) , GODZ. 8.00-12.00

KUPIECKI SĄSIEK W ŻARECKIEJ STODOLE 9 CZERWCA (SOBOTA) , GODZ. 8.00-12.00

Impreza ma na celu promocję lokalnych produktów i specjałów związanych z regionem. Kupiecki Sąsiek to miejsce, w którym mają szansę zaprezentować się lokalni artyści i ludzie z pasją. Odwiedzający będą mogli spróbować jak smakuje miód z prawdziwej pasieki, czy najlepszy w województwie śląskim - chleb tatarczuch. Panie z koła działającego przy MDK w Żarkach zaprezentują rękodzieło ludowe m.in.: serwetki, koronkowe czapki. W trakcie będzie można zobaczyć i kupić malowane strusie jaja, kozie mleko i jego przetwory. Czas umilać będzie żarecka kapela Ani Ani.
Będzie również można skorzystać z materiałów Terenowego Punkt Informacji Turystycznej - dowiedzieć się o atrakcjach ziemi żareckiej, bazie noclegowej i gastronomicznej, zapoznać się z jubileuszowymi wydawnictwami Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej oraz folderami, mapami Miasta i Gminy Żarki

Kupiecki sąsiek mieści się w zabytkowej stodole pośrodku miejskiego targowiska w Żarkach (najlepsze dojście od małego parkingu przy ul. Leśniowskiej).

Kolejny termin otwarcia Kupieckiego Sąsieku to 18 sierpnia. Będzie on połączony z organizowanymi w tym dniu „Jurajskimi Targami Przedsiębiorczości”.

Prowadzenie Kupieckiego Sąsieku:
Izabela Szewczyk z Ostrowa.

Organizatorzy:
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach.

08

CZE

2007

1417

razy

czytano