Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Prośba o racjonalne gospodarowanie wodą.

Prośba o racjonalne gospodarowanie wodą.

Problemy z dostawą wody dla mieszkańców Przybynowa, Wysokiej Lelowskiej i Ostrowa. Mieszkańcy Żarek proszeni są o racjonalne korzystanie z wody.

W poniedziałek wieczorem doszło do pęknięcia głównej rury zasilającej w wodę miejscowości Żarki, Wysoka Lelowska, Przybynów i Ostrów. Do awarii doszło w Żarkach przy ul. Ogrodowej. Od wtorku pracuje tam prywatna firma, która usuwa usterkę. Wstępny termin jej usunięcia wskazano na środę – 13 stycznia.  

W związku z zaistniałą sytuacją Burmistrz Miasta i Gminy Żarki zwraca się z uprzejmą prośbą o racjonalne korzystanie z wody mieszkańców gminy Żarki. Woda do miasta Żarki jest dostarczana z ujęcia w Czatachowie, które w związku z zaistniałymi warunkami atmosferycznymi i licznymi awariami, jest zasilane w prąd z agregatu.

Mieszkańcy Wysokiej Lelowskiej, Ostrowa i Przybynowa nie mają wody i tu sytuacja jest najtrudniejsza. Do tych miejscowości woda jest dostarczana beczkowozami. Zadanie to wykonuje jednostka OSP Przybynów. Telefon kontaktowy do Jana Święciaka z OSP Przybynów: 698 384 151.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta) 

12

STY

2010

963

razy

czytano