Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

W oczekiwaniu na węgiel

W oczekiwaniu na węgiel

Wszelkie formalności w sprawie zakupu węgla ze strony Gminy Żarki zostały wykonane. Czekamy na kontakt ze strony Polskiej  Grypy Górniczej S.A. na umówienie daty transportu. Mamy nadzieję, że stanie się to w najbliższym tygodniu – burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Działamy tak szybko, jak to jest możliwe.

W dniu 14 listopada Gmina Żarki otrzymała ofertę z Polskiej Grupy Górniczej S.A. i tego samego dnia ją zaakceptowała. W dniu 22 listopada została przysłana umowa od PGG, tego samego dnia została podpisana i odesłana. Bez zbędnej zwłoki.  Wyłoniono firmy do obsługi dystrybucji paliwa stałego na terenie Gminy Żarki. Są to: Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa „Jurek” oraz Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowo „Ceg-Żar-Trans”.

- Ze strony formalnej jest już wszystko załatwione. Węgiel będzie przywożony z KWK Wesoła oraz KWK Piast-Ziemowit Ruch Wola - informuje burmistrz.

W dniu 24 listopada zakończono przyjmowanie wnioski o zakup węgla w preferencyjnej cenie od tych mieszkańców, którzy zamierzają go nabyć jeszcze w tym roku.

 

24

LIS

2022

489

razy

czytano