Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Nagroda dla Katarzyny i Jana Gilów z Jaworznika.

Nagroda dla Katarzyny i Jana Gilów z Jaworznika.

Małżeństwo Katarzyna i Jan Gil z Jaworznika zdobyło II miejsce w konkursie na Najpiękniejszą zagrodę wiejską w województwie śląskim. W Bielsku Białej w ramach Forum Sołtysów odebrali nagrodę (28.09.). - Gratulujemy serdecznie właścicielom posesji – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, który dokonał zgłoszenia do konkursu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Posesja Państwa Gilów znajduje się w sołectwie  Jaworznik (gmina Żarki). Rodzice wspólnie z córkami Marysią i Zosią prowadzą gospodarstwo rolne o areale około 10 hektarów. Zajmują się produkcją zbóż oraz hodowlą ryb. Na działce Państwa Gilów znajduje się źródło wody pitnej o wyjątkowej czystości. Sprawia to, iż ich ryby są wyjątkowo smaczne. Z uwagi na niewielką powierzchnię stawów (około 0,7h) gospodarze prowadzą tylko sprzedaż detaliczną. Pstrąga można kupić przez cały rok, a karpia i inne ryby tylko przed Bożym Narodzeniem.

Jan Gil należy do Rybackiej Lokalnej Grupy Działania Jurajska Ryba i działa w Radzie Programowej. Gospodarstwo rybackie jest prowadzone w ramach posesji. Teren północnej Jury obfituje w stawy. Zatem podwórko ze stawem jest charakterystyczne dla trenów wiejskich w gminie Żarki i sąsiednich.

Ocieniona posesja, z drzewami bliskim dla tego obszaru: sosnami, świerkami, czy rodzimymi drzewami owocowymi dopełnia uroku tego miejsca.

 

29

WRZ

2023

403

razy

czytano