Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Andrzej Gzieło z odznaką Za zasługi dla ochrony zdrowia

Andrzej Gzieło z odznaką Za zasługi dla ochrony zdrowia

Komendant OSP Żarki Andrzej Gzieło odebrał odznakę honorową Za zasługi dla ochrony zdrowia w czasie Sesji Rady Miejskiej w Żarkach (28.12.). Wniosek do ministerstwa złożył burmistrz Żarek Klemens Podlejski na prośbę druhów ochotników z Żarek. Andrzej Gzieło od ponad dekady organizuje akcje poboru krwi w Żarkach.  Odznakę przyznano za systematyczną pracę druha Andrzeja Gzieło na polu profilaktyki i promocji zdrowia.
- W 2009 roku jako szeregowy druh zainicjowałem akcję – mówi A. Gzieło. I od tego momentu prowadzi działania w sposób społeczny. W latach 2009-2023 udało się Andrzejowi Gzieło zorganizować 50 akcji poboru krwi, podczas których zebrano ponad 450 litrów cennego leku. Andrzej Gizeło sam jest Honorowy Dawcą Krwi.  W każdym roku (odliczając czas pandemii) kilka razy, specjalny ambulans do poboru krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, parkuje w Żarkach przy remizie w godzinach dopołudniowych. Akcje są prowadzano systematyczne i zawsze są poprzedzone informacją na stronach straży, gminy, w mediach społecznościowych i na plakatach.

Andrzej Gzieło jest człowiekiem empatycznym, pomocnym i zna wartość zdrowia i życia angażując się w działania OSP w Żarki od najmłodszych lat, dlatego naturalnym stało się dla niego promowanie krwiodawstwa jako jednego z ważnych aspektów życia.
Gratulujemy Andrzejowi Gzieło!

Fot: Bartosz Socha, Katarzyna Kulińska-Pluta

 

28

GRU

2023

740

razy

czytano