Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Spotkanie informacyjne – modernizacja linii kolejowej E65 – Południe.

Spotkanie informacyjne – modernizacja linii kolejowej E65 – Południe.

Firma For-Eco zaprasza na spotkania informacyjne, związane z planowaną modernizacją/budową linii kolejowej E 65 – Południe, odcinek Grodzisk Mazowiecki - Zawiercie – Kraków/Katowice – Zwardoń/Zebrzydowice – granica państwa.  W spotkaniu, którego celem jest przedstawienie korzyści wynikających z realizacji planowanego przedsięwzięcia mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane osoby.

Zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach, które odbędą się w następujących miastach:
•    Katowice, 16 marca, godz. 14.00, Urząd Miasta, ul. Francuska 70
•    Olkusz, 17 marca, godz. 14.00, Starostwo Powiatowe, ul. Mickiewicza 2
•    Zawiercie, 18 marca, godz. 12.00, Starostwo Powiatowe, ul. Sienkiewicza 34

Akcja informacyjna obejmuje następujące zadania:

Zadanie 2
Obejmuje odcinek linii kolejowej nr 1 Góra Włodowska/Zawiercie-Katowice i przewiduje 4 warianty, w tym modernizację linii dojazdowych lub budowę nowych odcinków linii pozwalających m. in. na szybkie połączenie lotniska Pyrzowice z Katowicami i Warszawą.

Zadanie 3
Przebiega od stacji Psary w kierunku Krakowa i obejmuje następujące odcinki linii kolejowych:
1) Linia nr 570 – odcinek Psary – Starzyny
2) Linia nr 64 – odcinek Starzyny – Kozłów
3) Linia nr 8 – odcinek Kozłów – Kraków Główny.
Cel inwestycji obejmuje modernizację i budowę linii kolei dużych prędkości Warszawa/Zawiercie – (CMK) – Kraków/ /Katowice, a w późniejszym czasie przedłużenie ich w rejon Tatr i Beskidów oraz modernizację linii kolejowych znajdujących się w VI Korytarzu TEN-T, z Katowic na Słowację przez przejście graniczne Zwardoń – Skalite oraz z Katowic do Czech przez Zebrzydowice – Petrovice u Karvine. Nowoczesne rozwiązania techniczne zastosowane w trakcie modernizacji i budowy linii E 65 - Południe pozwolą na spełnienie wymagań interoperacyjności linii zgodnie z Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności (TSI), co w konsekwencji będzie miało znaczący wpływ na poprawę standardu i czasu podróży.

Szczegółowych informacji w ramach zadania 2 i 3 udziela: Tomasz Jerczyński, Tel. 42 205 00 00, tomasz.jerczynski@scottwilson.com
Źródło: MuratorPlus

09

MAR

2011

1054

razy

czytano