Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Młodzież z Niemiec odwiedzi Żarki

Młodzież z Niemiec odwiedzi Żarki

W dniach od 24.09.2007r do 1.10.2007r odbędzie się obóz Niemiecko – Polski.
Ze strony niemieckiej przyjedzie 15 uczestników z miast Borken i Rheine oraz ich 4 opiekunów. Strona polska również będzie liczyła 15 osób oraz 4 opiekunów. Podczas wizyty niemieccy uczestnicy będą mieli możliwość wizytowania podczas godzin lekcyjnych w Zespole Szkół co będzie miało na celu zobrazowanie życia szkolnego Polaków. Ustalono, że będą to zajęcia wybrane przez niemieckich obozowiczów zgodnie z ich zainteresowaniami.

Zorganizowane zostaną także wycieczki do Krakowa, Oświęcimia, podczas wizyty w Auschwitz Niemcy złożą kwiaty, z wizyta udadzą się do Częstochowy –tam zwiedzą Jasną Górę, wraz z dziećmi ze Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej pojadą do Mirowa i Bobolic, gdzie odbędzie się pokaz rycerski przygotowany specjalnie przez Rycerską Drużynę Miasta Żarki.
Specjalnie dla obozowiczów organizujemy „Kupiecki Sąsiek”, który odbędzie się 29.09.2007r aby pokazać Niemcom swoje lokalne produkty, oraz rękodzieło.

Obóz rozbity będzie obok stadionu i budynku LKSu tam młodzież będzie spała w specjalnie przygotowanych namiotach, przedział wiekowy uczestników obozu od 16 do 19 lat.

Młodzi obozowicze w zakresie prac socjalnych wykonają zieleniec na terenie przyległym do Zespołu Szkół.
Szkoła otrzyma od niemieckiej młodzieży prezent będzie to grill, który umiejscowiony będzie na terenie Zespołu Szkół.

Najważniejszym punktem pobytu niemieckiej młodzieży będzie dzień 30.09.2007r będzie to dzień Joannitów w Żarkach – Tag der Joanniter in Żarki. o godz. 14.30 odbędzie się msza ekumeniczna „Porozumienie ponad granicami”. Podczas mszy strona niemiecka jako goście wygłosi główną liturgię słowa, zostanie zbudowany symboliczny rodzaj barki, msza będzie
z udziałem zaproszonych gości – przedstawicieli władz powiatowych i gminnych.
O godz. 15.30 – 18.30 młodzież zaprasza do zwiedzenia pola namiotowego oraz udziału w prezentacji umiejętności pomocy poszkodowanym w wypadkach, oraz opieki hospicyjnej .
Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy do Lasku Fabrycznego w Żarkach przy ul. Steinkellera.

Projekt realizowany jest z funduszu Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży, na co Zespół Szkół otrzymał 1 800 Euro, strona niemiecka włoży 2 500 Euro.
Organizatorami obozu są: Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach, Joannici współorganizatorami Urząd Miasta i Gminy w Żarkach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Żarkach.
(Przygotowała: Anna Stodółkiewicz)

19

WRZ

2007

1359

razy

czytano