Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Świątecznie w Przybynowie

Świątecznie w Przybynowie

W Szkole Podstawowej w Przybynowie odbyło się przedstawienie pt. „Dary św. Mikołaja”. Spektakl został przygotowany w nowoczesnej konwencji, daleko odbiegający od popularnych jasełek. To już tradycja szkoły, że coroczne inscenizacje nawiązują do Świąt Bożego Narodzenia i przekazują głębsze przesłanie. Tym razem młodzi artyści z koła teatralnego skupili się na takich wartościach, jak miłość, dobroć, wyrozumiałość, współczucie i zainteresowanie drugim człowiekiem, a potępili pogoń za pieniądzem, egoizm czy utożsamianie Bożego Narodzenia jedynie z zakupami i prezentami.
Na szkolnej scenie pojawiły się niezwykłe postacie literackie - Kaj i Gerda, Dziewczynka z zapałkami, Janek poszukujący kwiatu paproci, Ebenezer Scrooge, prześladowany przez Duchy, a także ozdoby choinkowe prezentujące różne zachowania ludzi- próżna, zadowolona z siebie Bombka, skromne, zeszłoroczne Świecidełka, rozważny Aniołek, roztargniony, ale pełen ciepła Łańcuch i wreszcie święty Mikołaj. Przedstawienie było bardzo barwne  i ciekawe, czego dowodem jest wielki aplauz ze strony widowni, na której oprócz uczniów, rodziców i nauczycieli znaleźli się zaproszeni goście - emerytowani pracownicy szkoły, przewodniczący Rady Miejskiej  - Andrzej Jakóbczak, dyrektor MGOK Żarki- Magdalena Brzegowska, proboszcz parafii - Roman Cer, sołtys wsi Zaborze - Zdzisław Tylkowski, dyrektor SP Jaworznik - Jadwiga Podlejska oraz laureaci konkursu plastycznego z gminy Żarki.

W przedstawieniu wzięli udział następujący uczniowie: Julia Celeban, Kasia Kuśmierz, Ola Dudek, Patrycja Coner, Klaudia Kozłowska, Piotr Brymora, Wiktoria Podsiadlik, Patryk Kukla, Maciej Szewczyk, Mikołaj Sapkowski, Daniel Stempień, Weronika Bomska, Klaudia Magiera i Paulina Konopka.


Inscenizację wraz z podopiecznymi przygotowała Edyta Brodzik, nad oprawą muzyczną czuwał
Marcin Todynek.
 

22

STY

2013

1632

razy

czytano