Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Uroczystość Św. Stanisława na Górze Laskowiec

Uroczystość Św. Stanisława na Górze Laskowiec

Tradycyjnie w dniu 8 mają obok ruin kościoła św. Stanisława w Żarkach odbyły się obchody patrona tego miejsca. Uroczystości rozpoczęły się koncertem zespołu Iskra ze Szkoły Podstawowej w Żarkach pod kierunkiem Sylwii Frydrych-Góral. Kolejnym punktem uroczystości było Nabożeństwo Majowe prowadzone przez braci nowicjuszy zakonu Ojców Paulinów z Leśniowa, po którym odbyła się Msza Św. odprawiona przez księdza proboszcza Jana Wajsa i ojca Wojciecha z Leśniowa. Po Mszy Św. wszyscy  obecni na uroczystości mogli poczęstować się kawą, herbatą,  ciasteczkami i krówkami leśniowskimi.

Dużym zainteresowaniem cieszył się rower z 1935 roku wyprodukowany przez Fabrykę Światowit, na którym przyjechał Wojciech Mszyca.

Organizatorzy uroczystości serdecznie dziękują: Ojcom i braciom z Klasztoru z Leśniowa, Pani Sylwii Frydrych – Góral i zespołowi Iskra ze Szkoły Podstawowej, Panu Grzegorzowi Matyji właścicielowi firmy MATBUS, który zapewnił bezpłatny przewóz na uroczystość, strażakom OSP z gminy Żarki, ekipie technicznej za pomoc w przygotowaniu tego miejsca.

09

MAJ

2014

3311

razy

czytano