Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Partnerstwo Północnej Jury przygotowuje się do nowego okresu finansowania.

Partnerstwo Północnej Jury przygotowuje się do nowego okresu finansowania.

Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury, do którego należą mieszkańcy gminy Żarki oraz ośmiu innych z powiatu myszkowskiego i częstochowskiego, przystąpiło do aktualizacji strategii, czyli najważniejszego dokumentu. Strategia na najbliższe lata będzie zawierać najważniejsze pomysły decydujące o rozwoju przedsiębiorczości i turystyki na terenie aż dziewięciu gmin.

Przedstawiciele Miasta i Gminy Żarki w najbliższy czwartek (28.02.) spotkają się w Niegowej wraz z mieszkańcami innych jurajskich gmin. Jest to drugie tego typu spotkanie, pierwsze odbyło się na początku lutego. Jedno i drugie ma na celu wypracowanie zapisów do strategii na lata 2008-2013, zapisanie pomysłów i projektów, które stowarzyszenie będzie realizować w najbliższych latach.
- Strategia jest dokumentem potrzebnym, niezbędnym do aplikowania o dotacje unijne w najbliższym czasie – podkreśla Piotr Orman, kierownik biura PPJ działającego na rzecz rozwoju obszaru obejmującego aż dziewięć gmin: Mstowa, Przyrowa, Olsztyna, Janowa, Lelowa, Poraja, Żarek, Koziegłów, Niegowy.

Poprzednia strategia przygotowana w ramach pracy stowarzyszenia została oceniona jako jedna z najlepszych w kraju. Stowarzyszenie uzyskało 750 tys. dofinansowania na realizację aż 21 projektów z zakresu promocji, szkoleń dla mieszkańców, integracji, lansowania lokalnych zasobów i atrakcji turystycznych. W tej chwili PPJ przygotowuje się do pozyskania kolejnych, znacznie większych środków finansowych, z myślą o rozwoju obszaru Północnej Jury.

logo_flag_unia.jpg  LOGO_PPJ.gif 

„Projekt „Partnerstwo Północnej Jury” jest w 100 % finansowany ze środków Unii Europejskiej”

25

LUT

2008

1626

razy

czytano