Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Zawada i wielofunkcyjne boisko.

Zawada i wielofunkcyjne boisko.

Zakończono prace przy budowie boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Zawadzie. Jest ono takie same, jak to w Przybynowie oddane w czerwcu do użytku. Kolejne powstaje przy szkole podstawowej w Jaworzniku, następne zostanie wykonane w Kotowicach.

Gmina Żarki za sprawą unijnego dofinasowania postawiła w tym roku na wzmocnienie infrastruktury sportowej. Każde z budowanych boisk jest wielofunkcyjne o wymiarach 22,0 m x 44,00 m, ogrodzone, wyposażone w piłkochwyty, atutem jest nawierzchnia ze sztucznej trawy. W ramach inwestycji montowane są: bramki do piłki ręcznej, kosze do koszykówki, słupki do siatkówki i tenisa ziemnego. Na boisku można również grać w piłkę nożną.

- W Przybynowie boisko oddaliśmy do użytku w czerwcu tego roku. Od razu zaczęły się prace w Zawadzie. Oficjalne przekazanie jest zaplanowane na 12 września społeczności uczniowskiej – wyjaśnia burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Kolejny obiekt jest już budowany w Jaworzniku i najprawdopodobniej pierwsze lekcje wychowana fizycznego odbędą się już we wrześniu na nowej murawie.

Gmina Żarki na boiska wydaje  łącznie 873.300,00 zł, z budżetu gminy 472.714,00 zł. Projekt uzyskał dofinasowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich z Partnerstwa Północnej Jury w wysokości 400.586,00 zł.

Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe GRUMIX z Gminy Słupia, które wykonało już ponad 120 obiektów sportowych w różnych częściach województwa i kraju.
(przygotowanie: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Przemek Stala)
 

12

SIE

2014

1355

razy

czytano