Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Uroczystość Św. Stanisława na Górze Laskowiec

Uroczystość Św. Stanisława na Górze Laskowiec

Tradycyjnie w dniu 8 mają obok ruin kościoła św. Stanisława w Żarkach odbyły się obchody związne z patronem tego miejsca. Uroczystości rozpoczęły się koncertem zespołu Iskra ze Szkoły Podstawowej w Żarkach pod kierunkiem Sylwii Frydrych-Góral. Kolejnym punktem uroczystości było Nabożeństwo Majowe prowadzone przez braci nowicjuszy zakonu o. Paulinów z Leśniowa, po którym odbyła się Msza Św. odprawiona przez księdza proboszcza Jana Wajsa. Po Mszy Św. wszyscy  obecni na uroczystości mogli poczęstować się kawą, herbatą, ciasteczkami i krówkami leśniowskimi.

Podczas uroczystości pan Burmistrz Klemens Podlejski przypomniał osoby, które pracowały przy odnowieniu murów kościółka św. Stanisława, między innymi o zmarłym niedawno śp. Janie Bartłomieju Poznańskim.

Organizatorzy uroczystości serdecznie dziękują: Ojcom i braciom z zakonu o. Paulinów z Leśniowa, Pani Sylwii Frydrych – Góral i zespołowi Iskra ze Szkoły Podstawowej, Panu Grzegorzowi Matyji właścicielowi firmy MATBUS, który zapewnił bezpłatny przewóz na uroczystość, Strażakom OSP z  Żarek, ekipie technicznej za pomoc w przygotowaniu tego miejsca.

 

12

MAJ

2015

1310

razy

czytano