Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Nordic Walking z Mistrzynią. Bezpłatne treningi w Żarkach.

Nordic Walking z Mistrzynią. Bezpłatne treningi w Żarkach.

Najbliższy weekend może być bardzo aktywny. Wystarczy wybrać się do Żarek. W niedzielę (15.11.) zaplanowany pierwszy bezpłatny cykliczny trening Nordic Walking z Positive Energy. Nie masz kijków? Nie martw się. Można je wypożyczyć na miejscu.

- Planujemy spotkania w każdą niedzielę o 10:00 oraz w poniedziałki o 18:00. Miejsce zbiórki przy budynku domu kultury w Żarkach (dawnej synagodze) przy ul. Moniuszki 2  - informuje Mariola Pasikowska, Mistrzyni Polski Nordic Walking. – Jest możliwość wypożyczenia kijów. Proszę wcześniej o kontakt telefoniczny 668 122 274.

Jurajska Gmina Żarki jest idealnym miejscem do uprawiania Nordic Walking. Liczne i urokliwe szlaki prowadzące przez lasy i pola, przepiękny jurajski krajobraz, fachowa organizacja i wskazówki mistrzyni. Chyba nikogo nie trzeba namawiać na tego typu aktywność, bo przecież  Nordic Walking łączy w sobie najlepsze cechy idealnej aktywności ruchowej dla wszystkich. A co o tym decyduje?

Jest łatwy i szybki do nauczenia na poziomie podstawowym, mogą go uprawiać niemal wszyscy, bez względu na wiek, wagę i wyjściowy poziom sprawności fizycznej,  jest możliwy do uprawiania wszędzie i w każdym czasie, w dowolnym klimacie, w dowolnym terenie, na każdej nawierzchni i przez cały rok,  jest 40-50% efektywniejszy niż marsz bez kijków. Nie próbowałeś? To może teraz jest właśnie ta okazja.

Lista argumentów przemawiających za  uprawianiem NW jest znacznie dłuższa:  efektywnie trenuje wszystkie mięśnie kończyn dolnych, prostowniki kończyn górnych, wzmacniając mięśnie tułowia, ramion, barków, a także brzucha, odciąża cały aparat ruchowy do 30%, nie pogarsza stanu obolałych stawów, zwiększa mobilność górnego odcinka kręgosłupa, łagodząc napięcie mięśniowe w okolicy barków, podnosi kreatywność i sprawność działania mózgu, obniża hormony stresu, obniża wartości tłuszczowe krwi i LDL, zapobiega cukrzycy, wzmacnia kości i zmniejsza ryzyko osteoporozy, jest bezpieczną formą ćwiczeń, kijki zapewniają równowagę i stabilność podczas chodu w trudnym terenie.

Zapraszamy.

 

09

LIS

2015

1312

razy

czytano