Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Gmina Żarki na targach turystycznych.

Gmina Żarki na targach turystycznych.

Już od tego piątku do niedzieli (18 - 20 marca 2016) w Katowicach  odbywają się Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOBalnie 2016. Gmina Źarki jest jednym z wystawców.  Znajdziecie nas na stoisku Województwa Śląskiego przy wspólnej ladzie ze Związkiem Gmin Jurajskich i innymi atrakcjami z Jury. Impreza odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przy al. Korfantego.

- Gmina Żarki zadebiutowała w tym roku na targach turystycznych. Wspólnie z Województwem Śląskim i Związkiem Gmin Jurajskich byliśmy obecni na Tour Salonie w Poznaniu w lutym, teraz przed nami targi w Katowicach, będziemy jeszcze promować się w Warszawie na 21. Targach Turystyki i Wypoczynku – wylicza burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Ponadto Związek Gmin Jurajskich zaprosił nas do wspólnego wystawiana się w ramach Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu w ostatni weekend lutego. Z tego zaproszenia chętnie skorzystaliśmy.

Udział w targach wsparto z  budżetu Gminy Żarki oraz z środków: Manufaktury Słodyczy Hokuss Pokuss, EtnoJura, Przystani Leśniów w Żarkach, Agrogospodarstwo Pod Skałką w Przybynowie, Zagrody Maciejówki w Ostrowie. Warto dodać, że podmioty turystyczne z Żarek zadbały o dodatkowe  atrakcje. W piątek, 18 marca, Zagroda Edukacyjna Maciejówka z Ostrowa zaprasza na warsztaty filcowania. Z owczej wełny czesankowej, za pomocą specjalnej igły, będzie można zrobić zajączka, kurczaczka, serduszko lub inną ozdobę. Na miejscu będzie można zobaczyć wyroby z owczej wełny, obrazy, szale i inne wyroby rękodzielnicze. Będzie również reprezentacja z nowego mulimedialnego Muzeum dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach.  Z kolei w sobotę, 19 marca, wspólnie z Etnojura.pl z Żarek zrobimy brzozowe kryzy - dekoracje dla wiosennych żonkili, wianki na świąteczne stoły, a dzieci motają kurczaczki, kurki, zające i pisanki.

- Animacje będą dostępne w trakcie trwania targów na stoisku Województwa Śląskiego - informuje Agnieszka Sikorska, dyrektor Biura Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną targów w Katowicach: http://www.globalnie.fairexpo.pl/index.php

 

15

MAR

2016

1118

razy

czytano