Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Woda z leśniowskiego źródła nadaje się do picia.

Woda z leśniowskiego źródła nadaje się do picia.

Z dniem pierwszego września myszkowski Sanepid uchylił decyzję z dnia 7 lipca tego roku. W praktyce oznacza to, że woda z leśniowskiego źródło nadaje się do picia ze względu na brak zanieczyszczeń mikrobiologicznych.

W dniu 2 września do żareckiego magistratu dotarła decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Myszkowie, która nakazuje, aby z dniem pierwszym września uchylić decyzję z dnia 7 lipca, która mówiła o tym, iż woda z Leśniowa nie nadaje się do spożycia przez ludzi. Decyzja ta w trybie natychmiastowym nakazywała umieszczenie informacji o złej jakości wody obok źródła. Do wykonania powyższej decyzji był zobowiązany Skarb Państwa Śląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach.

W dniu 1 września Sanepid w Myszkowie otrzymał z Laboratorium PSSE w Zawierciu sprawozdanie z badan próbki pobranej ze źródła zlokalizowanego przy ul. Leśniowskiej 99 w dniu 25 sierpnia. Na ich podstawie stwierdził, że woda nadaje się do spożycia. Skoro woda spełnia wymogi rozporządzenia ministra zdrowa w sprawie jakości wody dalsze utrzymywanie nakazu zawartego w decyzji dotyczącej umieszczenia tablic informacyjnych o złej jakości wody nie znajduje uzasadnienia.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

02

WRZ

2008

1125

razy

czytano