poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Mistrzowie ortografii.

Strona główna » Aktualności » Mistrzowie ortografii.

wielkość tekstu:A | A | A

W I Dyktandzie Niepodległościowym " Po polsku o historii" uczniowie  Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach znaleźli się wśród 30  najlepszych w województwie śląskim. Wiktor Rosik i Julia Sikora otrzymali tytuł laureata, Oliwia Kotowicz została wyróżniona. Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka j. polskiego Monika Radosz. Dzieci odebrały nagrody w dniu 22 listopada w Muzeum Historii Katowic z rąk Śląskiego Wicekuratora Oświaty Jacka Szczotki.
 
Dyktando Niepodległościowe "Po polsku o historii" to projekt edukacyjny organizowany przez Fundację "Zawsze Warto" oraz Stowarzyszenie Polonistów. Patronat Honorowy nad konkursem w naszym województwie objęli Śląska Kurator Oświaty oraz Marszałek Województwa Śląskiego. Do eliminacji szkolnych kl. IV-VI  przystąpiło 5335 uczniów w woj. śląskim.  W Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli WOM w Częstochowie w finale spotkało się 56 uczniów, z tego grona 20 najlepszych otrzymało tytuł laureata, a 10 wyróżniono.
 
Mistrzom serdecznie gratulujemy i życzymy satysfakcji w uczeniu się języka polskiego i historii.

 

czytano: 247 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-11-27 15:21:53

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9