piątek, 28 lutego 2020 r.
imieniny obchodzą: Ludomir, Makary
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Apel. Szukamy świadków.

Strona główna » Aktualności » Apel. Szukamy świadków.

wielkość tekstu:A | A | A

Gmina Żarki szuka świadków w związku z nielegalnym rzutem substancji nieznanego pochodzenia o kolorze szarym do studzienki kanalizacji deszczowej stwierdzonym w dniu 23 stycznia 2020r. przy skrzyżowaniu ulic Zaklasztorze i Chryzantem w Żarkach. Do zrzutu substancji mogło dochodzić w ciągu ostatnich dwóch tygodni w godzinach nocnych, kilkakrotnie.  Być może są osoby, które widziały wóz asenizacyjny, cysternę lub inny pojazd przed 23 stycznia w okolicach Osiedla 600-lecia, Leśniowa i Sanktuarium lub zauważyły coś niepokojącego.

Liczymy na każdą informację, również anonimową, która pozwoli naprowadzić na sprawców lub sprawcę.  Prosimy kierować informację pod numer telefonu:  692 – 498 – 747 lub na adres: poczta@umigzarki.pl

W związku z zaistniałą sytuacją służby miejskiej wykonały działania, które zabezpieczyły przed możliwością przedostania się substancji do rzeki Leśniówki. Pobrano próbki i są badane w celu sprawdzenia, jaka substancja trafiła do studzienki. Kanalizacja deszczowa na Osiedlu 600-lecia jest systematycznie czyszczona.

fot. Tadeusz Zamorowski

czytano: 505 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2020-01-24 12:50:08

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

archiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10