Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Wyróżnienia w konkursie „Najpiękniejsza wieś” odebrane.

Wyróżnienia w konkursie „Najpiękniejsza wieś” odebrane.

W dniu 24 listopada przedstawiciele gminy Żarki odebrali wyróżnienia w konkursie Najpiękniejsza Wieś w Sali Sejmu Śląskiego. Tu spotkali się reprezentanci społeczności sołeckich z regionu, przedstawiciele Śląskiej Izby Rolniczej, instytucji związanych z rolnictwem i wsią oraz laureaci piątej edycji Konkursu Piękna Wieś Województwa Śląskiego.

Wyróżnienie w kategorii najpiękniejsza zagroda trafiło do rąk Marty i Rafała Szczeblewskich prowadzących Stajnię Jaroszówkę w Jaroszowie, wyróżnienie kategorii najpiękniejsza wieś tpojechało do Jaworznika, w kategorii najlepsze przedsięwzięcie do świetlicy w Wysokiej Lelowskiej. Laureaci otrzymali nagrody z rąk marszałka Bogusława Śmigielskiego i wicemarszałka Adama Stacha. W tegorocznej V edycji konkursu łączna wartość nagród wyniosła 85 tys. zł. W rywalizacji o nagrody uczestniczyło 30 gmin, zgłoszono 55 projektów.

Gmina Żarki wystartowała w konkursie po raz trzeci. W latach poprzednich wyróżnienia otrzymali: Przybynów, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Zagroda Państwa Pietruchów z Jaworznika. Konkurs jest przeprowadzany w trzech kategoriach: zagroda, przedsięwzięcie odnowy wsi i najpiękniejsza wieś.
- Przy okazji zorganizowaliśmy stoisko promujące gminę Żarki – dodaje burmistrz Klemens Podlejski.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Małgorzata Banaszczyk)

26

LIS

2008

1410

razy

czytano