Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Otwarcie wioski internetowej w Zawadzie – 3 czerwca, godz. 12.00.

Otwarcie wioski internetowej w Zawadzie – 3 czerwca, godz. 12.00.

W szkole podstawowej w Zawadzie zostanie udostępniona mieszkańcom "Wioska internetowa - kształcenie na odległość na terenach wiejskich". Projekt zakłada utworzenie ogólnopolskiej sieci 488 Centrów Kształcenia na odległość, jako głównych ośrodków działalności oświatowej. Zadanie jest finansowane ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Działania 2.1a SPO RZL jako efekt współpracy Fundacji RAPZ oraz Przedsiębiorstwa Telekomunikacyjnego Optoland S.A.
Każde Centrum jest odpowiednio przystosowane i wyposażone w sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu (średnio 10 stanowisk komputerowych) i teleinformatyczny oraz tzw. biblioteczkę multimedialną (pakiet komputerowych programów edukacyjnych, w tym encyklopedie, słowniki, atlasy). Stwarza również możliwość nieodpłatnego dostępu do stworzonej na potrzeby projektu platformy e-edukacyjnej.
Szkoła Podstawowa w Zawadzie wspólnie z Gminą Żarki wykonała remont pomieszczenia pod potrzeby wioski. Na dzień 3 czerwca zaplanowano uroczyste otwarcie z udziałem społeczności lokalnej.
Z wioski internetowej wyposażonej w najnowszy sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu będzie mogła korzystać społeczność aż czterech miejscowości: Zawady, Suliszowic, Czatachowy, Jaroszowa. Centrum Kształcenia na odległość jest placówką o charakterze oświatowym, zapewniającą możliwość ustawicznego kształcenia w formie on-line celem uzupełnienia lub podwyższenia poziomu wiedzy i kwalifikacji.
E-edukacja to alternatywa dla klasycznego, tradycyjnego sposobu zdobywania wiedzy, szczególnie atrakcyjna z punktu widzenia mieszkańców terenów wiejskich, które pod względem infrastruktury telekomunikacyjnej i informacyjnej nie dorównują aglomeracjom miejskim. Stąd pomysł stworzenia ogólnopolskiej sieci Centrów Kształcenia na odległość rozmieszczonych na terenie całego kraju, jako jednego z najważniejszych i najbardziej nowoczesnych ogniw obecnego systemu oświaty. Aktualnie już w 266 gminach wiejskich takie e-edukacyjne ośrodki rozpoczęły swoją działalność.

(przygotowanie: Katarzyna Kulińska-Pluta na podstawie danych z www.wioskainternetowa.pl)

02

CZE

2009

2062

razy

czytano