Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Modernizacja domu kultury rozpoczęta!

Modernizacja domu kultury rozpoczęta!

Rozpoczął się gruntowny remont synagogi, w ciągu najbliższych dni rozpoczną się prace modernizacyjne na płycie Starego Rynku.

W wyniku przetargu nieograniczonego na wykonawcę zadania pt. „Przebudowa dawnej Synagogi w Żarkach na potrzeby Ośrodka Kultury etap I.” wybrano firmę Zakład Remontowo – Techniczny TedPol inż. Tadeusz Trepka z Zawiercia z najkorzystniejszą ceną brutto: 770 694,83 zł. Plac budowy został przejęty w ostatnim tygodniu maja, od początku czerwca rozpoczęto prace modernizacyjne. Termin zakończenia prac pierwszego etapu upływa z ostatnim dniem listopada tego roku. Gmina Żarki do inwestycji dokłada tylko 15 proc. wkładu własnego.

W ramach tego zadania zostanie przeprowadzony demontaż pokrycia dachu, konstrukcji drewnianej dachu i podbitek wewnętrznych, roboty wyburzeniowe - w tym ścian działowych i konstrukcyjnych do poziomu stropu I piętra, rozbiórka stropu, roboty murarskie i żelbetowe w tym - wykonanie ścian konstrukcyjnych pod strop, wykonanie stropów żelbetowych i murów poddasza, montaż konstrukcji dachowej wraz z pokryciem, wykonanie ocieplenia poddasza wraz z sufitami z gipsokartonu, cyklinowanie parkietu i desek scenowych,  zaplanowano także zakup elementów wyposażenia sali widowiskowej – system sceniczny (okotarowanie sceny), krzesła z atestem.

Na to zadania gmina Żarki ma zapewnione środki z Unii Europejskiej z tzw. subregionu, czyli ścieżki pozakonkursowej.

Jeszcze w tym półroczu zostanie ogłoszony przetarg na II etap modernizacji synagogi. W przyszłym roku można się spodziewać zakończenia remontu, który przyczyni się do tego, iż fragment centrum miasta znacznie wypięknieje. Na II etap gmina ma zapewnione środki z Infrastruktury Kultury z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 

Od 1 czerwca pracownicy Domu Kultury mają tymczasową siedzibę w świetlicy w Wysokiej Lelowskiej przy ul. Częstochowskiej (budynek dawnej szkoły podstawowej).


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Katarzyna Kulińska-Pluta)

08

CZE

2009

1469

razy

czytano