Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Dwa miliony złotych dotacji na przebudowę kompleksu sportowego przy ul. Steinkellera w Żarkach.

Dwa miliony złotych dotacji na przebudowę kompleksu sportowego przy ul. Steinkellera w Żarkach.

Gmina Żarki jest jedną z 22 gmin pośród małych samorządów, które otrzymają dofinansowanie w ramach działania 9.3. Lokalna infrastruktura sportowa Priorytet IX Zdrowie i rekreacja. Zarząd Województwa Śląskiego wybrał projekty do dofinansowania w dniu 25 czerwca zarówno wśród małych gmin, jak i dużych.

Na liście projektów „dużych gmin" (powyżej 50 tysięcy mieszkańców) do dofinansowania zostały wybrane 23 projekty. Łączna kwota dofinansowania wynosi ponad 33 miliony złotych. Na liście rezerwowej znajduje się 8 projektów.

Na liście projektów „małych gmin" (poniżej 50 tysięcy mieszkańców) do dofinansowania zostały wybrane 22 projekty. Łączna kwota dofinansowania wynosi ponad 33 miliony złotych. Natomiast na liście rezerwowej znalazły się 34 projekty, których łączna kwota dofinansowania wynosi ponad 57 milionów złotych. Gmina Żarki zgłosiła projekt o nazwie „Sport bez granic – przebudowa kompleksu sportowego przy ul. Steinkellera w Żarkach wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia etap I. Wartość zadania: 2 350 000 wartość dofinansowania 1 997 500, co stanowi 85 proc. wartości zadania.

- To bardzo dobra wiadomość dla miłośników sportów. W tym roku dostarczymy wszystkie dokumenty do podpisania umowy, ogłosimy przetarg, a inwestycja do realizacji jest zaplanowana na przyszły rok – wyjaśnia burmistrz gminy Żarki Klemens Podlejski.

W wyniku realizacji projektu przebudowany zostanie otwarty obiekt sportowy o powierzchni 7344 m2. Wykonana zostanie infrastruktura techniczna - odwodnienie i sieć hydrantowa. renowacja, częściowa przebudowa i wymiana nawierzchni darniowej na istniejącym pełnowymiarowym boisku do piłki nożnej, wprowadzony zostanie drenaż wokół boiska, przebudowa istniejących trybun ziemnych o powierzchni 715m2, budowa zadaszenia części trybun, zorganizowanie sektora dla osób niepełnosprawnych, zakup niezbędnego wyposażenia jak bramki, urządzenia do pielęgnacji nawierzchni – skaryfkator, kosiarka do trawy, samobieżny wózek nawadniający. Ze względu na szybsze odprowadzenie wód deszczowych z projektowanych boisk, w celu ochrony ich nawierzchni,  zaprojektowano podziemny układ drenów odwadniających zgodnie z projektem branżowym- instalacyjnym.

 

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot, Anna Stodółkiewicz)

 

01

LIP

2009

1520

razy

czytano