Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

V Wojewódzka Scena Prezentacji

V Wojewódzka Scena Prezentacji

29 maja 2007r. uczniowie szkoły podstawowej w Żarkach po raz kolejny uczestniczyli w Wojewódzkiej Scenie Prezentacji Uczniów i Nauczycieli. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca w Koszęcinie. Uczestnikami i obserwatorami przeglądu byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich województwa śląskiego. Widzowie obejrzeli 38 występów. Młodzi wykonawcy zaprezentowali bardzo ciekawe i różnorodne programy artystyczne. Znalazły się pokazy taneczne, występy solistów i chórów, fragmenty przedstawień teatralnych.
Reprezentanci SP w Żarkach na tle innych wykonawców wypadli równie ciekawie i atrakcyjnie. Sylwia Majchrzak uczennica kl. II b to już utytułowana solistka, laureatka Złotej Półnutki i finalistka programu telewizyjnego „Od przedszkola do Opola” zaśpiewała piosenkę „Księżyc wędrowiec”. Zespół dziewcząt i chłopców ze SP w Żarkach, pod kierunkiem i z udziałem pani Agnieszki Stróżnej, zaprezentował taniec - salsę. Spotkanie tylu świetnych młodych wykonawców pokazało ich zapał artystyczny, doskonałe przygotowanie i różnorodne talenty.
- Uczniowie żareckiej szkoły byli bardzo zaangażowani, wielokrotnie spotykali się sami, aby ćwiczyć i doskonalić figury. Chcę podziękować panu Burmistrzowi, Klemensowi Podlejskiemu za ufundowanie strojów, wsparcie naszego projektu – powiedziała Agnieszka Stróżna, nauczycielka języka angielskiego w SP w Żarkach.


(opr. Barbara Sojka, fot. archiwum SP Żarki)

31

MAJ

2007

1462

razy

czytano