Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Sytuacja energetyczna w gminie Żarki – 20 stycznia 2009.

Sytuacja energetyczna w gminie Żarki – 20 stycznia 2009.

Mieszkańcy Czatachowy i Kotowic od wczoraj cieszą się z prądu. Kotowice mają naprawioną linię. Do Czatachowy prąd jest dostarczany za pomocą agregatów udostępnionych przez firmę Enion.

Gościem specjalnym w gminie Żarki w dniu 20 stycznia był wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk. Przejechał ze swoim sztabem zobaczyć, jak i w jakim tempie są usuwane skutki największej klęski energetycznej w północnej części województwa śląskiego.

Wczoraj zasilanie zostało przywrócone dla miejscowości Kotowice, w Przybynowie przy ul. Ostrowskiej. Zasilanie w Czatachowie jest tylko dzięki temu, że od wtorku działają dwa wysokiej mocy agregaty prądotwórcze. Na odbudowę linii napowietrznej nie ma tu w najbliższych dniach najmniejszych szans. Jak informuje rzecznik Enionu Jacek Piersiak przy wycince połamanych drzew pracowało cały dzień 20 pilarzy. Oczyścili raptem 100 m.

Nie ma nadal zasilania w Żarkach przy ul. Czarka, awaria nastąpiła w Jaroszowie i domostwa od strony Zawady nie mają energii. Awarie mają być usunięte dzisiaj.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

21

STY

2010

1262

razy

czytano