Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Uroczystość oddania do użytku budynku po termomodernizacji w Kotowicach.

Uroczystość oddania do użytku budynku po termomodernizacji w Kotowicach.

Przedszkolaki, rodzice, samorządowcy wzięli udział w symbolicznym przekazaniu do użytku budynku użyteczności publicznej w Kotowicach po gruntownym remoncie.

W dniu 22 stycznia ks. Mirosław Wójcik dokonał uroczystego poświęcenia zmodernizowanego obiektu. Remont trwał od lipca do listopada 2009 roku. Wykonywała go wyłoniona w przetargu Firma Usługowa „Bamal” Zbigniewa Bazylaka z Myszkowa.

Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego. Dofinansowanie uzyskano w ramach działania „Czyste powietrze i odnawialne źródła energii”.

- To przekazanie ma charakter symboliczny, ponieważ przedszkole, świetlica i biblioteka wznowiły działalność natychmiast po zakończonym remoncie – wyjaśnia burmistrz Klemens Podlejski. – Wartość realizowanego zadnia wynosiła 155 tys. zł, z tego dotacja – 132 tys. zł. Gmina dołożyła niewiele ponad 20 tys. zł.

W placówce wymieniono instalację c.o. wraz z piecem, zamontowano nowe okna i drzwi, położono nowe podłogi, wyremontowano ściany. Projekt wpłynął na ograniczenie ilości substancji zanieczyszczających wprowadzanych do powietrza oraz pozwolił na oszczędność energii cieplnej w przypadku trzech funkcjonujących tu instytucji: przedszkola gminnego, biblioteki i świetlicy. Projekt zrealizowany został w obszarze chronionym na terenie Północnej Jury – o atrakcyjnych walorach środowiskowych i turystycznych. Dzięki unijnemu dofinansowaniu i staraniom gminy Żarki ograniczono emisję zanieczyszczeń do atmosfery, a nowy wygląd budynku poczyniły się do poprawy wizerunku wsi Kotowice.

- Z pewnością jest nam cieplej i co nie bez znaczenia bardziej ekologicznie – podkreśliła Lidia Szczepankiewicz, dyrektor Przedszkola w Żarkach z oddziałem w Kotowicach.

Najbardziej przejęte uroczystością były przedszkolaki. Przygotowały występ pod kierunkiem nauczyciela Żanety Okraski. Przed publicznością zaprezentowali się: Mateusz Mucha, Oliwia Hamerla, Igor Ledwoch, Nadia Napora, Amelia Rał. Ze specjalnym podziękowaniem wystąpili również rodzice. Podziękowania złożyli na ręce przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Wydziału Rozwoju Regionalnego, Rady Miejskiej, Urzędu Miasta i Gminy Żarki oraz sołectwa Kotowice.

(Przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Magdalena Brzegowska)


25

STY

2010

1790

razy

czytano