Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Złote i Diamentowe Gody

Złote i Diamentowe Gody

W Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach odbyła się uroczystość, na której gościły pary małżeńskie z terenu miasta i gminy Żarki obchodzące jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego – Złote i Diamentowe Gody. Dwie pary z Żarek - Wacława i Jerzy Bubel oraz Teresa i Ignacy Jarkiewicz - doczekały się jubileuszu 60-lecia pożycia małżeńskiego. Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski uhonorował je pamiątkowymi statuetkami i listami gratulacyjnymi.
Natomiast 20 par z terenu miasta i gminy Żarki świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Parom tym Prezydent RP przyznał Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenie to ma szczególny charakter i stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim.
- Ten piękny jubileusz  przypomina o początku wspólnej drogi oraz niesie głębokie przesłanie o wartości małżeńskiej przysięgi, miłości i zaufania – powiedział burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.  Wspólnie z kierownik USC Joanną Męcik udekorowali przybyłe pary medalami, przekazali gratulacje i życzenia. 
Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył medalami: Genowefę i Leona małż. Kuklów, Grażynę i Stanisława  małż. Borowskich, Czesławę i Klemensa  małż. Miszczyków, Wandę i Edwarda małż. Jędrzejewskich, Danutę i Mariana małż. Kurpiosów, Mariannę i Józefa małż. Jawurów, Daniela i Wojciech małż. Zielińskich, Teresę i Andrzeja małż. Sroków, Krystynę i Władysława małż. Wyporskich, Grażynę i Romana małż. Kuczborskich, Teresę i Stanisława małż. Barełów, Janinę i Zdzisława małż. Kwiecińskich, Helenę i Wiesława małż. Nędzów, Grażynę i Andrzeja małż. Kapuściaków, Kazimierę i Stanisława małż. Tylkowskich, Władysławę i Józefa małż. Adamczyków, Mirosławę i Jerzego  małż. Kańków, Halinę i Bogusława małż. Pilarskich, Krystynę i Stanisława małż. Fiutków, Henrykę i Zdzisława małż. Czerneckich.
 
Wszystkim parom życzymy zdrowia, dużo sił i pogody ducha oraz kolejnych, wspólnie przeżywanych jubileuszy.
Fot. Weronika Woźniak.

31

STY

2023

843

razy

czytano