Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Baletmistrz rolnik nagrodzony.

Baletmistrz rolnik nagrodzony.

Nagrodę specjalną dla najlepszego rolnika w Gminie Żarki odebrał Lukasz Zasik z Przybynowa. Jedyny w kraju baletmistrz, który tak pokochał konie, że otworzył stajnie i gospodarstwo agroturystyczne o wspólnej nazwie Stajnia Lotara. Dzisiaj (27.08.) burmistrz Żarek Klemens Podlejski przekazał prezent w ramach Dożynek Powiatowych.
 
Łukasz Zasik, po zakończeniu kariery solisty baletu, którą z powodzeniem realizował na deskach teatrów w Polsce i na Świecie, a także zdobyciu wykształcenia na poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego, wrócił w rodzinne strony do urokliwego Przybynowa w Gminie Żarki, aby realizować najskrytsze marzenie.
– Zawsze marzyło mi się własne gospodarstwo, a w szczególności stajnia. Dzisiaj jest i rola, i konie i turystyka – mówi nagrodzony Łukasz Zasik.
 
Stajnia Lotara to gospodarstwo agroturystyczne w Przybynowie, przy międzygminnym szlaku konnym Koziegłowy – Poraj – Żarki.
- Fundamentem Stajni Lotara była miłość do koni i natury oraz hektar ziemi z malowniczym widokiem na dolinę – mówi Łukasz Zasik. W 2015r. powstał pierwszy budynek gospodarczy, dwa konie zamieszkały stajnię w 2019r. Aktualnie gospodarstwo obejmuje 15 hektarów, głównie łąki i padoki, a stajnie zamieszkuje 10 koni.
 
Większość prac w gospodarstwie właściciel wykonuje własnoręcznie, od budowy stajni, maneżu, krytej ujeżdżalni, po prace związane z hodowlą koni, ich ujeżdżaniem, a także szkoleniem w zakresie nauki jazdy konnej. Gospodarstwo jest samowystarczalne w produkcji i dostarczaniu siana i zboża dla własnego bydła.
Ostatnią inwestycją gospodarstw jest stworzenie bazy noclegowej dla 8 osób, a także budowa nowego budynku siodlarni i stajni dla kolejnych czterech koni.
 
Łukasz Zasik, równolegle do prowadzenia gospodarstwa agroturystycznego Stajnia Lotara, od 12 lat z sukcesami prowadzi ognisko baletowe w Żarkach, w którym naukę tańca klasycznego pobiera rocznie ponad setka dzieci i młodzieży z regionu.

27

SIE

2023

839

razy

czytano