Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Nagroda dla Hani Pasikowskiej.

Nagroda dla Hani Pasikowskiej.

Specjalna nagroda dla szczególne uzdolnionej uczennicy Hani Pasikowskiej została przyznana przez Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego. Wręczenie nastąpiło w czasie Sesji Rady Miejskiej w Żarkach (25.09.)Hanna Pasikowska jest uczennicą klasy szóstej w Szkole Podstawowej im. Władysława Szafera w Żarkach. W sezonie 2022/2023 reprezentowała klub Dwójka Zawiercie i nadal tam trenuje pod okiem Wacława Gębarskiego.

Poprzedni sezon to niezwykle imponujące wyniki w siatkówce. Drużyna Hani jest aktualną Mistrzynią Śląska w siatkówce halowej, zwyciężając w rywalizacji z 92 zespołami. Finał Mistrzostw Śląska odbył się w Katowicach. Hanna jest uczennicą klasy sportowej, angażując się w treningi cztery razy w tygodniu, a także w treningi indywidualne. Hanna równocześnie osiąga bardzo dobre wyniki w nauce biorąc udział w wielu konkursach przedmiotowych, o zasięgu ogólnopolskim. Zdobyła drugą najwyższą średnią w szkole w minionym roku szkolnym 5,53.

H. Pasikowska zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski w siatkówce halowej, pokonując 30 najlepszych drużyn z 16 województw w Gliwicach. W siatkówce plażowej również odniosła sukcesy, zdobywając Wicemistrzostwo Śląska w Dąbrowie Górniczej oraz zajmując 9. miejsce na Mistrzostwach Polski w Kołobrzegu w siatkówce plażowej. W minionym sezonie Hanna reprezentowała klub w ponad 30 turniejach na terenie Polski. Jej zaangażowanie i umiejętności sportowe zostały dostrzeżone przez koordynatora i zatwierdzone przez Biuro Projektu siatkarskich ośrodków szkolnych, które powołało ją na dwutygodniowy obóz reprezentacji Polski w Białej Podlaskiej, stanowiący selekcję do Mistrzostw Europy. Powołanie to było wynikiem dwóch etapów selekcji, które odbyły się na Śląsku w Jastrzębiu Zdroju oraz podczas trzydniowego zgrupowania w Twardogórze. Warto podkreślić, że Hanna jest jedną z dwóch zawodniczek reprezentujących Województwo Śląskie. Dodatkowo Hanna została powołana na zgrupowanie do kadry wojewódzkiej młodziczek, które odbyło się w kwietniu w Międzybrodziu Bialskim.
Gratulujemy i trzymamy kciuki.

 

26

WRZ

2023

221

razy

czytano