Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Emeryci poznają ciekawe miejsca.

Emeryci poznają ciekawe miejsca.

Tradycją działalności Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koła w Żarkach jest wspólne poznawanie rodzimych, pięknych miejsc ojczystych. Szlak ostatniej wyprawy wiódł przez Opole, Paczków i Nysę.
W Opolu grupa zwiedzała Muzeum Wsi Opolskiej oraz najbardziej rozśpiewane polskie muzeum - Muzeum Piosenki Polskiej, które przedstawia historię polskiej piosenki od lat 20. ubiegłego wieku do czasów współczesnych.
Na uczestnikach wycieczki niezapomniane wrażenie wywarł Paczków. Klimatyczne miasteczko położone niedaleko granicy z Czechami, posiadające bogatą historię i liczne zabytki. Wśród nich znajdują się obiekty pamiętające średniowiecze, którym Paczków zawdzięcza swoją sławę jako „polskie Carcassonne”. Paczków to jedyne polskie miasto posiadające Muzeum Gazownictwa, w którym w całości zachowały się urządzenia do produkcji gazu miejskiego. Zwiedzający mogli podziwiać m.in.  ciekawą, bogatą kolekcję kuchni gazowych a także  domowych gazomierzy z różnych lat.
Uczestnicy wycieczki w paczkowskiej Winnicy Poraj, gdzie uprawia się kilkanaście odmian winogron, z których powstaje wino Hople poznali tajniki  produkcji,  także jego walory smakowe.
Ciekawym punktem dla zwiedzających była również Nysa, jedno z najstarszych miast w woj. opolskim, założone przez Bolesława Krzywoustego.
Uczestnicy  zadeklarowali, że wrócą tutaj ponownie, gdyż jest to miejsce warte dokładniejszego poznania ze względu na bogatą historię i wiele historycznych miejsc.
Uwieńczeniem dwudniowego spotkania była wspólna biesiada w otoczeniu przyrody.
Członkowie Koła dziękują wszystkim, którzy wspierają ich działalność: Burmistrzowi Miasta i Gminy Żarki, Prezesowi Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego, Starostwu Powiatowemu w Myszkowie, Prezesowi GS w Żarkach oraz właścicielowi Firmy JURABUS.

 

27

WRZ

2023

207

razy

czytano