Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Razem dla Misi. Pomóż wpłacając na zbiórkę.

Razem dla Misi. Pomóż wpłacając na zbiórkę.

Dziesięcioletnia Michalina Kieszkowska z Przybynowa z bardzo rzadką wadą powodująca paraliż kończyn dolnych, ma szanse stanąć na nogi za sprawą pionizatora dynamicznego. Taki paraliż, jak u dziewczynki, stwierdzono tylko dwa razy w Polsce! Rodzice nie podają się od lat. Teraz podejmują kolejną próbę, aby chociaż w części usamodzielnić córeczkę i proszą o wsparcie.  Zebrano  potrzebnych 50 tys. zł. Nadal jednak potrzebne są pieniądze, Każdy może pomóc.
- Pierwsze kroki w pionizatorze Michalinka stawiała w Centrum w Katowicach. Obecnie korzysta z wypożyczonego sprzętu. Teraz kupimy własny, aby każdego dnia mogła walczyć o lepsze jutro – przekonują rodzice. Nadal jednak potrzebne są pieniądze na specjalistów, leki, podstawowe życiowe potrzeby.

Zbiórka jest prowadzona przez Fundację Siepomaga, ale pomagają i mieszkańcy Przybynowa. Ostatnio (22.09.) zorganizowali przy szkole podstawowej charytatywny piknik pod hasłem Razem dla Misi.

Michalina  jest dzieckiem wymagającym stałej opieki. Nie potrafi sama jeść, jest pieluchowana i cewnikowana. Potrafi siedzieć, ale chodzi tylko z pomocą iinych. Występują też u niej tiki napadowe o różnym nasileniu, spowodowane padaczką lub wadą genetyczną.
Dziewczynka jest z wrodzoną wadą ośrodkowego układu nerwowego. Zdiagnozowano u niej padaczkę lekooporną, pęcherz neurogenny, konieczne było wytworzenie urostomii. W 2022 roku wykonano badania genetyczne. Rozpoznano  wrodzony zespół dysmorficzny – paraplegia spastyczna 52. Jest to bardzo rzadka wada powodująca paraliż kończyć dolnych.

Wesprzyj Michalinę ZBIÓRKA: https://www.siepomaga.pl/michalina-kieszkowska

Zdjęcia z Fb Michaliny Kieszkowskiej  

 

27

WRZ

2023

182

razy

czytano