Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Ledy w całej gminie.

Ledy w całej gminie.

Podpisana umowa z Tauron Dystrybucja, w sprawie wymiany lamp oświetlenia ulicznego na energooszczędne, otwiera możliwość na przywrócenie oświetlenia nocą na terenie Gminy Żarki. - Ledowe lampy  jeszcze w tym roku zaświecą w całej gminie – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. To efekt umowy podpisanej pomiędzy Gminą Żarki, a Tauron Dystrybucja.
-  Wymiana opraw potrwa do końca listopada tego roku. Tauron wybierze wykonawcę w ciągu najbliższych dni. Prace są wykonywane na podstawie audytu z w ub. roku – podkreśla Jakub Grabowski, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Żarki.

Audyt miał na celu określenie sposobu oszczędności i koniecznych kroków do ich wdrażania. Na ten moment świeci 1306 opraw różnej mocy, z czego 106 sztuki to nowoczesne oprawy LED, pozostałe oprawy sodowe. Te proporcje wkrótce ulegną zmianie.

Porównanie kosztów funkcjonowania oświetlenie przed i po realizacji modernizacji pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość w zakresie przywrócenia oświetlenia ulicznego nocą.

 

26

LIP

2023

601

razy

czytano